מועדון לקוחות הצטרפו וקבלו הטבות,
מבצעים ועדכונים למייל
מועדון לקוחות

המומלצים שלנו

וילות נגישות לנכים

וילות נגישות לנכים

וילות נגישות לנכים

אחד הקשיים של עולם הוילות הוא נושא הנגישות. בניגוד לענף המלונאות, ישנו אחוז גבוה של וילות שאינן יכולות להציע נגישות טובה עבור נכים. הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי בתי מלון הם מבנים גדולים בעלי מתקנים שונים אשר מסוגלים להתאים עצמם בקלות לנגישות.
וילות, לעומת זאת, הן מטבען מבנים בודדים אשר הוקמו על ידי אנשים פרטיים. בשל עובדה זאת, ובשל העובדה כי וילות מותאמות לבילוי שהוא כמה שיותר קרוב לטבע, ישנן וילות רבות שאינן מאפשרים נגישות נוחה לנכים.

החופש לנוע: בשנים האחרונות חל שינוי ואפשר אף לומר "מהפך" בתחום המודעות הציבורית לנושא של נגישות. מה שהיה בעבר נחלתם של מוסדות ציבוריים בלבד, הפך למודעות כללית לכך שלנכים מגיעה האפשרות לעשות כל דבר מבלי להיות מוגבלים על ידי תכנון ובנייה לקויים.

לפיכך, עשו בעלי וילות רבות שינויים משמעותיים באופן האירוח שהם מציעים בכדי שגם אנשים בעלי מוגבלות בתנועה יוכלו לבוא, לבקר וליהנות במתחם הוילות שלהם. כיום וילות רבות מתהדרות בכינוי: נגיש לנכים, ובעת חיפושכם באינטרנט אחר וילות, אתרים רבים לוקחים בחשבון קטגוריה זאת, וניתן לבצע חיפוש פרטני אחר וילה בעלת נגישות לנכים.

יחד עם זאת, לא כל וילה שמתיימרת לטעון כי היא נגישה לנכים, אכן נגישה. ישנן וילות רבות שטוענות שהן כן אך הן לא, וגם כמה כאלו שנגישות אך לא במאת האחוזים.
אז ראשית, כמובן שחשוב שתהיה נגישות של כסא הגלגלים עד פתח הוילה. כלומר, חניית הרכב צריכה להיות צמודה לפתח הוילה. במקרים רבים, מעדיפים בעלי הוילה שהרכב של המבקרים יחנה רחוק מהוילה עצמה, כדי ליצור תחושה יותר טבעית. בין החנייה לפתח הוילה עשויים להיות מדשאות וצמחייה שאמנם נותנים לוילה חזות יפה ועליזה יותר, אך מגבילים את התנועה של הנכה מהרכב אל פתח המבנה. יש לקחת בחשבון שגם אם יש שביל עליו יכול לנוע כסא גלגלים, אין זה אומר שהוא נוח בהכרח, אדרבא אם הוא רחוק, או עובר דרך עליה או ירידה. וילות רבות נשענות על צלע הר, וגם דרך קצרה עשויה להיות קשה אם היא בעלייה.
בנוסף לנגישות לתוך הוילה, חשוב מאוד לוודא כי ישנה נגישות מקסימלית בשימוש במתקני הנוחיות. כמובן שכל מדרגה בוילה היא אסון, אבל גם אם הגישה אל השירותים היא נוחה, צריך שהמתקן יותאם היטב לשימוש נכה. החלל סביב האסלה צריך להיות גדול דיו וצריכות להיות ידיות לאחיזה נוחה.

על אף כל זאת, ישנו הבדל בין וילה נגישה לנכים, לוילה שהיא עדיפה לנכים. אמנם נגישות ומתקנים ראויים חשובים, אך חשוב לוודא כי הוילה, אליה אתם מגיעים, גם מספקת אפשרויות הנאה ונופש ראויים עבור נכה. אטרקציות סטנדרטיות שמציעה וילה צריכות להתאים גם לנכה. מה לגבי גישה לג'קוזי ולבריכה? האם כל אלו נגישים עבור הנכה? האם מתקני המטבח השונים נמצאים בגובה כזה שגם אדם עם מוגבלות יוכל ליהנות מהם כפי שעשה בביתו? ובכלל, יש לשאול את עצמנו, אם בסביבת הוילה ישנן אטרקציות שיתאימו לנכים, כגון מסעדות עם נגישות, אתרים תיירותיים נגישים ועוד.

אז אמנם יש וילות רבות שמציגות את עצמן כוילות עם נגישות, אך מאחר שמדובר בענף פרטי במיוחד, לא כל אחד מבין את המשמעות העמוקה של "נגישות". כדאי ורצוי לדבר עם בעל הוילה בטרם בוחרים וילה עם נגישות לנכים. אין די בסמל באתר האינטרנט כדי לוודא כי המקום נגיש, יש לוודא כי לבעל הוילה יש תודעה ברורה ומובהקת לאירוח של אנשים בעלי מוגבלויות, רק כך תוכלו לוודא כי תגיעו לחופשה וגם תיהנו ממנה.

וילות נגישות לנכים

אולי יעניין אתכם גם...